Izvor: eKapija | Nedelja, 29.01.2012.| 20:07

Uspeh srpskih sportista - Vaterpolistima zlato, rukometašima srebro, Gerasimenku bronza i Đokoviću pobeda na "Australian Open"-u

Dmitrij Gerasimenko
Dmitrij Gerasimenko (Foto: b)
(Novak Đoković)

Srpski teniser Novak Đoković odbranio je u nedelju titulu na Otvorenom prvenstvu Australije, pošto je u Melburnu pobedio Španca Rafaela Nadala sa 3:2 u setovima - 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5.

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u nedelju zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Holandiji, pošto je u finalu u Ajndhovenu pobedila Crnu Goru sa 9:8 (1:1, 2:3, 3:1, 3:3).

Rukometna reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju pošto je u Beogradu u finalu Evropskog prvenstva izgubila od Danske sa 21:19 (9:7).

Ovo je prva medalja u rukometu za samostalnu Srbiju i prva medalja posle 11 godina i bronze osvojene na svetskom prvenstvu 2001. godine.

Džudo reprezentativac Srbije Dmitrij Gerasimenko osvojio je u nedelju bronzanu medalju na Svetskom kupu u Tbilisiju.

Gerasimenko je za reprezentaciju Srbije u kategoriji od 90 kilograma do sada osvojio jednu zlatnu medalju i tri bronzane.

Unos komentara je omogućen samo ulogovanim korisnicima.
Pratite na našem portalu vesti, tendere, grantove, pravnu regulativu i izveštaje.