O dobitniku glavne nagrade Aurea 2019 i nosiocima specijalnih priznanja odlučivao je šestočlani
žiri, a svoj glas dali su i čitaoci portala
ekapija.com i
aurea.rs. Uslov za učešće na konkursu bio je da su projekti realizovani tokom prethodne kalendarske godine i da ispunjavaju tri kriterijuma: inovativnost, društvena korisnost i finansijski potencijal.
Partner eKapije na dodeli nagrada Aurea 2019 je kompanija Global IT Factory.
Dodeli nagrada Aurea 2019 u beogradskom Aeroklubu prisustvovali su mnogobrojni predstavnici diplomatskog kora, poslovne zajednice i medija.
Nagradu Aurea poslovni portal eKapija dodeljuje u okviru svog opredeljenja ka društveno odgovornom poslovanju, bez finansijskog interesa, sa namerom da promoviše i podrži projekte značajne za održiv razvoj srpske privrede.
Direktna korist dobitnika, ali i svih kandidata koji ulaze u uži izbor za nagradu je promocija, što se dalje materijalizuje kroz bolju vidljivost kod investitora, lakšu komunikaciju sa medijima, bankama, državnom upravom i drugim potencijalnim partnerima. Inicijativa eKapije da nagradom Aurea podrži projekte dobre za održiv razvoj srpske privrede, rezultirala je od 2009. godine širokom medijskom promocijom za veliki broj inovatinih kompanija i pojedinaca.
O laureatu nagrade Aurea 2019Fabrika dečije hrane (Baby Food Factory) počela je sa radom u oktobru 2018. godine. U fabrici sa najmodernijim postrojenjima proizvodi se kompletan asortiman dečije hrane koji čine suve žitne kaše, tečne žitne kaše, sokići, pirei u staklenoj, ali i u novoj mekanoj "pauč ambalaži", pod sopstvenim brendom Nutrino.
Od samog početka, tim koji stoji iza kompanije Baby Food Factory postavio je sebi visoke standarde proizvodnje, čime su se opredelili za odgovoran pristup po pitanju kvaliteta i bezbednosti hrane. U svakom delu proizvodnog procesa, pre svega posebna pažnja posvećena je očuvanju zdravstvene ispravnosti proizvoda, u skladu sa međunarodno propisanim standardima.
Čitav proizvodni prostor, laboratorija i logistički hodnici fabrike uređeni su po standardima takozvanih "panela čistih soba". Reč je o standardima koji podrazumevaju potpuno odsustvo nečistoće i uslovima kakvi postoje u operacionim salama i farmaceutskim postrojenjima.
Imajući u vidu da paneli čistih soba nisu standard ni praksa za proizvodnju dečije hrane, već izbor tima koji predvodi Baby Food Factory, jasno je da je briga o zdravom odrastanju najmlađih duboko utkana u filozofiju proizvodnje dečije hrane koju kompanija želi da uspostavi na domaćem tržištu.
Dnevni kapacitet proizvodnje podrazumeva 50 tona ukusne i zdrave dečije hrane koja će se pored domaćeg i regionalnog (Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Makedonija, Albanija, Hrvatska, Slovenija), naći i na tržištu jugoistočne Evrope, Ruske Federacije i Zajednice nezavisnih država u kojoj su Azerbejdžan, Belorusija, Jermenija, Kazahstan, Kirgistan, Moldavija, Rusija, Tadžikistan i Uzbekistan.
Fabrika se prostire na 33.500 m2, od čega je 13.600 pod krovom. U investiciju je uloženo 34 mil EUR, što projekat Baby Food Factory čini jednom od najvećih investicija u Srbiji, ali i najvećom domaćom investicijom u 2018. godini.