NavMenu

"Mi nismo običan taksi, već više od taksija" - ekskluzivni prevoz u vozilima "ECS Serbia"

Izvor: eKapija Četvrtak, 09.04.2009. 08:59
Komentari
Podeli

Zoran VjetrovićZoran Vjetrović

Luksuzni auto koji vas čeka u dogovoreno vreme na određenom mestu, kulturni vozač u odelu koji zna strane jezike i plaćanje vožnje karticom, samo su neke od pogodnosti koje nudi "ECS Serbia" (Executive Car Service Serbia) iz Beograda koji se bavi gradskim, lokalnim i međunarodnim prevozom putnika, kao i kurirskom službom.

Zoran Vjetrović, jedan od osnivača "ECS Serbia", u intervjuu za "eKapiju" kaže da je usluga koju oni nude jedinstvena u Beogradu.

- Ideja nam je da budemo inovator i lider u uslugama prevoza putnika. Velika je ekspanzija inostranih firmi u Srbiji koje nemaju svoj vozni park. Biće ih sve više i mi želimo da budemo spremni. Naš krug klijenata je dosta velik. Najčešće su to konsultantske kuće, bankari, cementare... Sve naše usluge su dostupne svaki dan u godini, 24 časa dnevno. Tri luksuzna automobila su non-stop dostupna. Po potrebi, možemo da angažujemo dodatnih deset automobila, dva kombija od sedam i petnaest mesta, a ako je u pitanju prevoz za veći broj ljudi imamo autobus od 50 mesta. Klijenti nam se javljaju uglavnom putem telefona koji se nalazi na našem sajtu ili putem mejla na koji odgovaramo u roku od pola sata.

Luksuzni automobili za prevoz u Beogradu iznajmljuju se na, minimum, dva sata. Vjetrović objašnjava prednost njihovog prevoza u odnosu na gradski taksi.

- U Beogradu je uvek gužva u saobraćaju, problem je i sa parkiranjem. Ako imate 4-5 sastanka u toku dana trebao bi vam ceo dan samo da jurite parking. A ako zaustavite taksi na ulici nikad ne znate u kakav ćete sesti i da li ćete ako uđete u belom odelu izaći u crnom i tada ćete ostaviti loš na vašem sastanku.

Pošto su stranci ciljna grupa "ECS Serbia", često imaju vožnje do aerodroma.

- Taksisiti imaju jeftiniji aerodromski transfer ali mi smo uvideli da je vreme i pouzdanost najbitnije poslovnim ljudima. Na primer, klijent bi trebao da bude na aerodromu u 18 časova, a nama zakaže vožnju u 16 časova i 30 minuta. Na sastanku se zadržao do 17 časova. Iako moramo da odemo po prtljag, mi stižemo na vreme na čekiranje i ukrcavanje u avion. Sa nama niko nikad nije zakasnio što mislim da je veoma bitno. Drugi taksisti vam kada zovete kažu da će doći za 5 min, pa ih nema, pa opet zovete. Mi vas čekamo ispred tačno na vreme, iako kasnite čekaćemo dok ne izađete. U našu cenu je to uključeno. Ako dolazite iz inostranstva i avion kasni, ili može da bude magla pa avion kruži iznad aerodroma, mi pratimo kad će avion da sleti, kad izađete i prođete carinsku kontrolu videćete nekog od nas kako vas čeka sa osmehom, bez obzira što ste kasnili četiri sata. Prepoznaćete nas po žutom papiru na kome piše "welcome" i vaše ime - objašnjava naš sagovornik.

Zoran VjetrovićZoran Vjetrović

Najdalja međunarodna destinacija koju su vozili je Beograd-Amsterdam.

- Ako imate sastanak u Skoplju, a avion iz Beograda poleće svako veče u 9 časova a ujutru imate sastanak, morate da prespavate u Skoplju. Za Beograd avion ide tek ujutru znači da još jednu noć morate da prespavate. Troškovi su avionska karta, do tamo i nazad, dva noćenja u hotelu, i taksi tamo. Za istu tu cenu, čak i manju, ćete dobiti istu uslugu-da vas odvezemo tamo, sačekamo, vratimo nazad i sve završite u jednom danu. Tako klijent uštedi vreme i novac.

Vjetrović kaže da imaju dosta putovanja prema Rumuniji, Bugarskoj, Mađarskoj, Hrvatskoj.

- Naša zemlja nema direktne letove do tih zemalja nego se leti do Beča pa se tamo preseda na drugi let. Na primer ako putujete avionom do Bukurešta, morate prvo do Beča pa iz Beča za Bukurešt. Mi vas odvezemo do Temišvara jer je razdaljina samo 180 kilometara, a tamo imate direktan let za Bukurešt. Uštedeli ste dva sata.

Stranci koji se voze i po nedelju dana automobilima "ECS Serbia", ne moraju svaki dan da brinu da li imaju dinare jer kad pođu kući, poslednji dan vožnje, mogu ceo račun za vožnju da plate karticom.

Najveća satisfakcija i dodatni stimulans da se bave ovim poslom za njih je bio kada su počeli da voze decu stranaca u školu i iz škole jer smatraju da je to velika odgovornost i obaveza.

Vjetrović kaže da je klijenta teško naći, sačuvati ga još teže, ali igubiti ga je moguće za dve sekunde, zato žele da pruže uslugu kakvu bi i sami želeli.

- Ako napolju pada kiša, otvorićemo kišobran iz naših kola i držati kišobran klijentu da ne pokisne dok ne dođe do samog automobila, otvorićemo vrata i pomoći mu sa stvarima. Ako vozimo starije klijente odnećemo im stvari na četvrti sprat bez lifta jer i to spada u našu uslugu. Smatram da je to mnogo veći segment od samog prevoza.

Zoran VjetrovićZoran Vjetrović

Kada je visoka temperatura na zadnjem sedištu automobila "ECS Serbia" se nalazi flašica mineralne vode, osvežavajuća bombona, vlažna maramica.

Klijenti iz Srbije su obično skeptični kada je u pitanju zakazivanje vožnje unapred – pitaju ko će da im garantuje da će vozač biti u dogovoreno vreme na traženom mestu, ali iz "ECS Serbia" dobiju odgovor sa kojim su zadovoljni "ako kasnimo niste dužni da platite, ali mi ćemo biti tu pre nego što ste i zamislili".

"ECS Serbia" obavlja i kurirski prevoz.

- Na našem sajtu se može naći do kog mesta prevozimo pošiljke i za koje vreme. Druge kurirske službe su verovatno jeftinije, ali nas izdvaja pouzdanost. Moramo da imamo iskustvo u prevozu klijenta lično pre nego što prihvatimo da vozimo njegove dragocenosti, novac ili ugovore.

U "ECS Serbia" se trude da promovišu Srbiju strancima, pa im pričaju o čvarcima, dunjevači, etno selima, vode ih na salaše.

Planiraju da investiraju u kupovinu limuzina, automobila ekonomske klase i vozila za lov i ribolov.

Vjetrović kaže da se oni ne obaziru na krizu i da ulažu u nova vozila.

- Kriza u Srbiji biće ove godine i sledeće, ko je bude prevazišao i ako je uložio ranije u svoju ideju i firmu biće u prednosti 2-3 puta kad sve krene u odnosu na onog ko počinje. Nećemo da budemo godinu dana na tržištu, cilj nam je da za 15 god budemo lider u Srbiji. Mi nismo običan taksi, želimo da pružimo ljudima nešto više od taksija.

Komentari
Vaš komentar

Top priče

18.04.2024.  |  Industrija, Finansije

Stižu novi lovci na srpsko zlato - Australijski Strickland Metals kupio rudarski projekat na planini Rogozna

Strickland Metals ušao je u "unosnu srpsku zlatnu igru" nakon što je izdvojio 37 miliona dolara za kupovinu projekta Rogozna koji se može pohvaliti ogromnim resursom od 5,44 miliona unci zlatnog ekvivalenta (oko 170 tona), pišu australijski mediji. Australijski gigant Strickland Metals Limited bavi se otkrivanjem mineralizovanih sistema "svetske klase" sa fokusom na zlato i bakar. Kako navode mediji, za projekat zlata Rogozna Strickland

Izdvajamo još...

Potpuna informacija je dostupna samo komercijalnim korisnicima-pretplatnicima i neophodno je da se ulogujete.

Zaboravili ste šifru? Kliknite OVDE

Za besplatno probno korišćenje, kliknite OVDE

Pratite na našem portalu vesti, tendere, grantove, pravnu regulativu i izveštaje.
Registracija na eKapiji vam omogućava pristup potpunim informacijama i dnevnom biltenu
Naš dnevni ekonomski bilten će stizati na vašu mejl adresu krajem svakog radnog dana. Bilteni su personalizovani prema interesovanjima svakog korisnika zasebno, uz konsultacije sa našim ekspertima.