Razvoj društvene mreže Playerhunter započeo je pre dve godine, i prva ulaganja su bila lična sredstva, a onda je došla i podrška iz Austrije, u čijem glavnom gradu se danas nalazi sedište kompanije.
Nakon iteriranja sa dva prototipa, osnivači su uspeli da prikupe preko milion evra za razvoj kompletne verzije mreže, koja je izašla u oktobru 2017. godine. Investitori koji ulažu u Playerhunter su poslovni ljudi iz SAD, Italije, Poljske, Velike Britanije, Nemačke... Novac je najviše distribuiran u softverski razvoj i programere, a prošla, 2017. godina bila je ključna za proboj na tržištu. Od oktobra 2017, kada je plasirana nova, unapređna verzija platforme, te su i pojačane marketinške aktivnosti, broj registrovanih korisnika porastao je za 45.000 ( sa 20.000 na 65.000). Reč je prevashodno o fudbalerima sa Balkana, iz Jugoistočne Azije, Turske, Istočne Afrike i sa nemačkog govornog područja. Zemlje koje će biti u fokusu u narednom periodu i iz kojih očekuju najviše korisnika, su Nemačka, Austrija i Švajcarska, zatim skandinavske zemlje, Velika Britanija, Francuska, Brazil, Poljska, kao i Rumunija i Albanija.
Playerhunter procenjuje rast svojih registrovanih korisnika u narednih 12 meseci na milion. Razgovaraju i sa venture capital fondovima, koji ulažu u ovakvu vrstu startapa, o novim investicijama i veruju da će podići rundu investiranja na 1,5 mil EUR, što bi im omogućilo da ovaj broj korisnika dostignu do marta 2019. godine.
U kompaniji su u protekloj godini pojačali i marketinške aktivnosti - reklamiraju se na društvenim mrežama, preko influensera i na specijalizovanim fudbaskim sajtovima.
U svetu inače, postoji još nekoliko sličnih plaformi, ali zasad niko nije dostigao kritičnu masu korisnika koja bi omogućila top poziciju.
Playerhunter ne naplaćuje procenat od transfera i ne bavi se zaključivanjem poslova, ali predstavlja idealnu platformu za oglašavanje sportskih medicinskih proizvoda i opreme, trgovinskih lanaca, prehrambenih proizvoda, sportskog turizma, proizvoda za lečenje povreda - od čega ubuduće očekuju direktan izvor prihoda. Ovaj sistem je tehnički spreman i trebalo bi da zaživi u prvoj polovini 2018. godine.
I kampovi koje Playerhunter organizuje, takođe, predstavljaju direktan generator prihoda preko uzimanja provizije od učešća. Početkom januara organizovali su tako kamp u Beču, od koga su prihodovali od naknade učesnika. Imali su 70-80 prijava sa kotizacijom od oko 300 EUR po učesniku.
Kompanija je prošle godine pobedila i na Venture Capital forumu u Beogradu, u konkurenciji među oko 30 startapova.
U kompaniji ističu i da je, osim što Playerhunter pruža priliku milionima fudbalskih igrača da budu viđeni i otkriveni, ovaj poslovni model prilagodljiv i drugim sportovima, uz mogućnost povećanja tržišnog potencijala na 500 miliona igrača.
Ukoliko je Playerhunter društvena mreža za fudbalere Vaš favorit za investiciju godine,
glasanje možete obaviti na zvaničnom sajtu nagrade Aurea.